Wirtualne biura są korzystne dla dużych firm

Home » BLOG » wirtualne biuro » Wirtualne biura są korzystne dla dużych firm

Wirtualne Biuro dla dużych firm
Prowadzenie dużej, scentralizowanej firmy nie zawsze jest dobrym rozwiązaniem. Gdy Twój biznes rozwija się, możesz go podzielić na mniejsze i założyć siedziby w różnych miastach.
W takim przypadku pojawiają się także problemy – wynajęcie kilku lokali biurowych w różnych miastach to duży koszt dla firmy. Jak dobrze wiesz, koszty powinno się maksymalnie ciąć, dlatego dobrym rozwiązaniem jest skorzystanie z usług wirtualnego biura. Jest to znacznie tańsze, niż wynajmowanie normalnego biura, a dodatkowo możesz skorzystać z szeregu usług dodatkowych, takich, jak na przykład odbieranie telefonów przez wirtualny sekretariat i odbieranie poczty.

Szybkie założenie filii

Z takich usług korzystają przede wszystkim firmy, które prowadzą działalność gospodarczą przez internet, a także adwokaci, architekci i inni przedstawiciele wolnych zawodów. Z wirtualnego biura może skorzystać także firma, która prowadzi interesy w całej Polsce.
Dużą zaletą takiego rozwiązania jest to, że można szybko rozwinąć swoją firmę bez inwestowania pieniędzy – wirtualne biura są tanie.
Założenie siedziby w wirtualnym biurze to zwykle wymiana kilku e-maili z jego pracownikiem. Gdy tylko otrzymamy umowę (zwykle drogą pocztową), możemy zakładać nową siedzibę. To ogromna oszczędność czasu w porównaniu do zwykłego biura. Nie musisz inwestować w nowe meble ani w wyposażenie biura, a zyskujesz możliwość współpracy z klientami z innych rejonów Polski.

Korzyści dla klientów

Wiele wirtualnych biur oferuje także usługę udostępnienia sali na godziny. To idealne rozwiązanie, gdy chcesz się spotkać z klientem z innego miasta. Niektórzy klienci nie są przyzwyczajeni do prowadzenia interesów przez komputer i wolą tradycyjne negocjacje. Dzięki wynajęciu sali na godziny w wirtualnym biurze, zapłacisz za nią tylko wtedy, gdy będziesz jej potrzebować, na przykład na czas kontroli skarbowej.
Firma, która ma kilka oddziałów w Polsce, jest postrzegana przez klientów jako rzetelny partner. To wrażenie jest jeszcze większe, gdy te adresy są zarejestrowane w najlepszych lokalizacjach w Polsce. Jeśli nie skorzystasz z usługi wirtualnego biura, koszt wynajmu biur będzie ogromny.

Oszczędność czasu

Wirtualne biuro to także oszczędność czasu na prowadzenie korespondencji. Większość biur oferuje możliwość przesyłania firmowej poczty na twój adres e-mail, dzięki czemu odbierzesz faktury i powiadomienia z urzędów. Pomyśl, jak dużo czasu poświeciłbyś na dojazd do innego miasta, gdy tylko do firmy przyjdzie ważny list.
Zarejestrowanie firmy pod adresem wirtualnego biura to także szansa dla firm, w których pracownicy mogą wykonywać pracę z domu. Dzięki założeniu adresu firmy w różnych miastach, łatwiej pozyskasz klientów ceniących sobie współpracę na rynku lokalnym i podzielisz zasoby ludzkie do obsługi różnych klientów. Na stronie firmowej możesz też umieścić adresy wszystkich oddziałów. Dzięki temu klient zadzwoni lub wyśle e-mail do tej filii, która leży najbliżej niego, a ty będziesz mógł przydzielić jego obsługę odpowiednim osobom.

Inne korzyści

Wirtualne biuro to możliwość uproszczenia funkcjonowania firmy i odciążenia jej głównej siedziby. Filia jest jednostką niezależną, dlatego łatwiej jest kontrolować jej prace i osiągi, a także motywować pracowników. Liczy się też to, że pracownik może z jednego miejsca obsługiwać klientów z całej Polski, którzy będą mieli wrażenie, że kontaktują się jedynie z filią danej firmy. Takie rozwiązanie jest przydatne dlatego, że klienci mieć przydzieloną jedną osobę do obsługi, co znacznie upraszcza rozwiązywanie problemów.

Leave a Comment