7 rzeczy, dla których wirtualne biuro jest lepsze od tradycyjnego

Home » BLOG » wirtualne biuro » 7 rzeczy, dla których wirtualne biuro jest lepsze od tradycyjnego

7 rzeczy

Wirtualne biuro to szansa na prowadzenie działalności gospodarczej, która będzie zarejestrowana pod adresem budzącym prestiż. W ten sposób działa coraz więcej przedsiębiorców, szczególnie tych, którzy dopiero zakładają działalność. Zapraszamy do zapoznania się kwestiami, w których biuro wirtualne sprawdza się lepiej, niż zwykłe.

Szybkie założenie działalności gospodarczej

Gdy zakładasz działalność gospodarczą, musisz podać adres, pod którym będzie zarejestrowana twoja firma. Osoby, które wynajmują dom lub mieszkają na stancji i nie mają umowy mają z tym problem, dlatego skorzystanie z usługi wirtualnego biura będzie dobrym rozwiązaniem. W przypadku wynajęcia zwykłego biura, musisz liczyć się z dużymi kosztami, a cały proces się przedłuża.

Możliwość uzyskania pomocy podczas zakładania firmy

Każdy, kto zakładał działalność gospodarczą wie, że najtrudniejsze jest skompletowanie dokumentów wymaganych przez urzędy. Wirtualne biura mają stały kontakt z przedsiębiorcami i często pomagają im w założeniu firmy i znalezieniu księgowej. Podczas wynajmu tradycyjnego biura nie będziesz mógł liczyć na taką pomoc.

Adres w centrum miasta – prestiżowa lokalizacja

Wirtualne biuro pozwala na korzystnie z adresu w centrum miasta, co wpływa na prestiż twojej firmy. Firmy, które są zarejestrowane na przedmieściach lub w mało prestiżowych dzielnicach, mogą mieć problemy ze znalezieniem klientów. Dobra lokalizacja świadczy o tym, że firma świadczy usługi na najwyższym poziomie. Wirtualne biuro, w przeciwieństwie do tradycyjnego, nie wiąże się z dużymi kosztami.

Podleganie pod dowolny urząd skarbowy

Dzięki wynajęciu wirtualnego biura możesz prowadzić działalność w dowolnym miejscu kraju, co wiąże się także z podleganiem pod określony urząd skarbowy. Dzięki temu możesz w prosty sposób zmienić urząd skarbowy, jeśli na przykład miałeś problemy w tym, pod który podlegałeś do tej pory. Przeniesienie zwykłego biura wiąże się z problemami.

Niskie opłaty

Opłaty za wirtualne biuro są znacznie niższe od wynajęcia biura w tej samej lokalizacji. Internet pozwala na prowadzenie biznesu z dowolnego miejsca, bez konieczności stania w korkach, podczas dojeżdżania do tradycyjnego biura. Jeśli prowadzisz działalność właśnie w taki sposób, nie opłaca Ci się wynajmować zwykłego biura.

Wygodne rozwiązanie z pocztą

Faktury można wysyłać już e-mailowo, ale wiele dokumentów musi być wysyłanych pocztą. Z tego powodu wynajęcie wirtualnego adresu w biurze jest dużym plusem – przesyłki są wysyłane na ten adres, a pracownicy biura (z zachowaniem dyskrecji) skanują je i wysyłają na e-mail. Dzięki temu oszczędzasz mnóstwo czasu. Raz na miesiąc otrzymasz oryginały całej korespondencji.

Na poczcie zaoszczędzisz kilkanaście minut dziennie, co w dłuższej perspektywie czasu przekłada się na zyskane godziny. Gdy działasz w tradycyjnym biurze, Ty, albo twój pracownik, musi tracić czas na chodzenie na pocztę.

Możliwość wynajęcia telefonu

Niektóre wirtualne biura oferują także wynajęcie telefonu. Dzięki temu będziesz mógł na wizytówce umieścić numer stacjonarny, który znajduje się na przykład w Warszawie i budzi zaufanie. Rozmowy mogą być przekierowywane na twoją komórkę, lub odbierane przez sekretarkę i przełączane. Taka usługa w wirtualnym biurze kosztuje znacznie taniej, niż zakładanie linii telefonicznej i zawieranie umowy z operatorem.

Leave a Comment