Dziś każdego stać na sekretariat.

Home » BLOG » wirtualny sekretariat » Dziś każdego stać na sekretariat.

wirtualny-sekretariat
Wirtualny sekretariat to sposób na automatyzację działań w firmie, bez narażania przedsiębiorcy na duże koszty. Dzięki niemu masz możliwość korzystania z takich usług, jak odbieranie telefonów i korespondencji, przy czym nie będziesz musiał zatrudniać dodatkowych pracowników.

Czym charakteryzuje się wirtualny sekretariat?

Usługa ta jest dostępna wraz z założeniem siedziby wirtualnego biura. Oprócz korzyści związanych z posiadaniem siedziby w prestiżowej lokalizacji możesz korzystać z innych usług. Różnią się one w zależności od tego, jaka jest oferta danego biura.

Stacjonarny numer telefonu

Do Twojej firmy zostaje przypisany stacjonarny numer telefonu, dzięki czemu klienci mają do niej większe zaufanie. Numer stacjonarny to coś, co znacznie ułatwia prowadzenie działalności, więc powinieneś go mieć. Dzięki takiej usłudze zaoszczędzisz mnóstwo pieniędzy na abonamencie na telefon. Numer w biurze kosztuje wielokrotnie mniej, niż podpisywanie umowy z operatorem. Niewiele firm stać na to, by zatrudnić na pełny etat pracownika odbierającego telefon, dlatego współpraca z wirtualnym biurem to idealne rozwiązanie.

Zwiększenie prestiżu

Wirtualne biuro to także duży prestiż – telefon odbiera sekretarka, która może przekierować rozmowę na twój numer. Robi to ogromne wrażenie na klientach, którzy wiedzą, że współpracują z rzetelną firmą. Ten sposób działania jest także bardzo dobry dla osób, które często spotykają się z klientami i przez to nie mogą odbierać telefonów. Możesz z niego skorzystać także wtedy, gdy wyjedziesz za granicę.
Odbieranie wszystkich połączeń
Sekretarka w wirtualnym sekretariacie odbierze wszystkie połączenia i powiadomi Cię o nich. Dzięki temu unikniesz problemu z klientami, którzy nie dodzwonili się do Twojej firmy i zrezygnowali ze współpracy. Pamiętaj o tym, że klient w dzisiejszych czasach nie ma czasu i jeśli jedna próba kontaktu będzie nieudana, może udać się do konkurencyjnej firmy.

Oszczędzasz mnóstwo czasu

Według osób, które zajmują się szkoleniami biznesmenów, wszystkie prace o małym znaczeniu dla Twojej firmy powinieneś zlecać innym osobom. Nie musisz od razu zatrudniać sekretarki, gdyż takie sprawy, jak chodzenie na pocztę i odbieranie telefonów z reklamacjami możesz wykupić w ofercie biura wirtualnego. Dzięki temu będziesz mógł się zająć ważniejszymi rzeczami. To odciążenie także dla Twoich pracowników, dzięki czemu wykorzystasz ich czas w stu procentach.
Jeśli do tej pory twoi klienci skarżyli się, że do Twojej firmy nie da się dodzwonić, możesz to zmienić. Wirtualny sekretariat to przede wszystkim korzyści – nie musisz martwić się o nieodebrane telefony. Większość firm przesyła na e-mail listę numerów, które próbowały się dodzwonić do firmy i rozmowa byłą prowadzona przez sekretarkę.
Ciekawą opcją jest również odbieranie rozmowy przez sekretarkę i nagrywanie jej na urządzenie – dzięki temu możesz odsłuchać, o co pytali Twoi klienci i jeszcze bardziej usprawnić prowadzenie firmy.

Leave a Comment